my sources alexaedmon.Buy best place to buy replica watches.have a peek at this website replica watches.Bonuses cheap replica rolex.click this over here now replicaenespanol.com.explanation repliki zegark贸w.Continued https://www.fake-watches.icu/.i thought about this rolex replications for sale.look at here China replica wholesale.imp source https://www.watchesj.com.next page https://www.drugswatches.com/.great https://www.employmentwatches.com/.Continue Reading perfect rolex.Recent Comments https://www.usabreitling.com.Our site loansbellross.click now franck mueller replica.Get More Information https://www.showhublot.com.read review imitation watches.Free shipping tag heuer replica.visit this web-site mybellross.

Erkekte Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Jinekomasti Neden uygulanır :

Erkek hastalarda, meme bölgesinde kadın tipinde büyüme oluşması durumudur. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda ise tam neden bulunamaz.

Üç ana tipi vardır :

Glandüler, yağlı-glandüler, basit yağlı. Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu, yağlı tipte ise yağ dokusu hücreleri oluşturur. Hangi tip olursa olsun, tedavide, büyümeye neden olan kitle cerrahi yolla çıkartılır. Glandüler tipte liposuction (yağ çekilmesi) ve cerrahi eksizyon birlikte uygulanır. Kitle sadece yağ dokusundan oluşuyorsa, sadece liposuction uygulanabilir.

Kitlenin aşırı büyüme yaptığı ve meme de sarkmaya neden olduğu durumlarda ise kitle ile birlikte deri fazlalığının da çıkarılması gerekebilir. Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık 13-15 yaşlarında veya daha büyük erkeklerde görülmektedir. Erkek çocukların %90’ınında bu durum kendiliğinden bir yıl içinde geçer. Ancak erişkin erkeklerde, meme kanseri olasılığı hatırlanmalı ve ayırıcı tanısı yapılmalıdır. Ayrıca, jinekomastiye yol açan diğer durumların da bu hastalarda incelenmesi gerekir. Bunlar arasında: Hepatit, siroz, akciğer kanseri, akciğer hastalıkları, bazı organların kanseri, tiroid bezi hastalıkları, testis hastalıkları, eroin veya benzeri uyuşturucu kullanımı, kilo almak veya kas yapmak için steroid kullanımı, bazı ilaçların kullanımı gibi sebepler sayılabilir.

Jinekomasti Operasyon Yöntemi :

Genellikle meme başının etrafından yarım daire şeklinde kesi yapılarak kitleye ulaşılır. Lipomatö durumlarda 1-2 mm.lik kanüllerle yağlı doku çekilir.

Anestezi :

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Ameliyat ve Tedavi Suresi:

Birkaç gün kapalı pansuman uygulanır. Hasta ertesi gün işine dönebilir. Yaklaşık 1 ay kompresif bandaj takması önerilir.