my sources alexaedmon.Buy best place to buy replica watches.have a peek at this website replica watches.Bonuses cheap replica rolex.click this over here now replicaenespanol.com.explanation repliki zegark贸w.Continued https://www.fake-watches.icu/.i thought about this rolex replications for sale.look at here China replica wholesale.imp source https://www.watchesj.com.next page https://www.drugswatches.com/.great https://www.employmentwatches.com/.Continue Reading perfect rolex.Recent Comments https://www.usabreitling.com.Our site loansbellross.click now franck mueller replica.Get More Information https://www.showhublot.com.read review imitation watches.Free shipping tag heuer replica.visit this web-site mybellross.

Diyabetik Ayak ve Bası Yaraları Tedavisi

Diabet yani şeker hastalığının kontrolsüz olduğu durumlarda vücutta meydana gelen her tür yaranın iyileşmesi zor ve geç olacaktır. Diabet genel olarak hücresel düzeyde hasar verdiği gibi oluşturduğu damar problemleri ile özellikle alt ekstremitede ( bacak, ayak ) travma sonrası veya kendiliğinden açılan yaralara neden olur. Bu yaraların tedavisinin yetersiz olduğu durumlarda da uzuv kaybına kadar yol açabilmektedir.

Bası yaraları, uzun süre yatmaya bağlı veya bazı kas ve sinir hastalıkları sırasında oluşabilen basınca maruz kalan yerlerde ( topuk, sakrum, uyluk, baş arkası, kulak vs.) ortaya çıkan yaralardır. Yaşlılık, diabet, hareket kaybı, kötü beslenme ile bu yaraların büyüklüğü ve derinliği artmaktadır.